رئیس جمهور بایدن نسبت به هزینه های حمله روسیه به اوکراین هشدار داد – Footwear News


رئیس جمهور جو بایدن در یک کنفرانس مطبوعاتی بعدازظهر سه شنبه از اقدامات بیشتر دولت خود در پاسخ به تجاوزات شدید روسیه به اوکراین خبر داد.

وی گفت که ایالات متحده با مشارکت رهبران اروپایی، تحریم‌های جدید سخت‌گیری را علیه روسیه اعمال خواهد کرد، از جمله «مسدود کردن کامل» دو موسسه مالی بزرگ روسیه. تحریم ها شامل بدهی های کشور نیز می شود.

این بدان معناست که ما دولت روسیه را از کمک های مالی غرب قطع کرده ایم. او دیگر نمی‌تواند از غرب پول جمع کند، و همچنین نمی‌تواند بدهی جدید خود را در بازارهای ما یا بازارهای اروپایی معامله کند.»

رئیس جمهور همچنین هشدار داد که یک درگیری در شرق اروپا می تواند عواقبی برای شهروندان آمریکایی داشته باشد، به ویژه از نظر افزایش قیمت بنزین. (روسیه با داشتن حدود 13 درصد از بازار یکی از سه تولیدکننده برتر نفت است.)

بایدن گفت: “همانطور که هفته گذشته گفتم، ایستادگی برای آزادی نیز هزینه ای برای ما خواهد داشت. و اینجا در خانه، ما باید در مورد آن صادق باشیم.” در هزینه های پمپ بنزین

او گفت: «ما از نزدیک بر عرضه انرژی برای هرگونه اختلال نظارت می کنیم. ما در حال اجرای طرحی با هماهنگی مصرف کنندگان و تولیدکنندگان عمده نفت برای سرمایه گذاری جمعی برای تضمین ثبات و تامین انرژی جهانی هستیم.

اقتصاد ایالات متحده در حال حاضر تورم بی سابقه ای را تجربه می کند. بر اساس گزارش ماهانه اداره آمار کار، قیمت مصرف کننده در ژانویه نسبت به سال گذشته 7.5 درصد افزایش یافته است. این رقم نسبت به رشد 7 درصدی در دسامبر افزایش داشت و نشان دهنده بالاترین نرخ تورم از 12 ماهه منتهی به فوریه 1982 بود.

در حالی که محصولات انرژی مانند بنزین و سوخت شاهد برخی از بزرگترین افزایش ها بوده اند، هزینه اقلام روزمره مانند کفش نیز افزایش یافته است. بر اساس داده های توزیع کنندگان و خرده فروشان کفش آمریکا (FDRA)، قیمت کفش در ژانویه نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد افزایش یافت. این یکی از سریع ترین دستاوردها در چند دهه اخیر است.

تا کنون، تورم قیمت هنوز نتوانسته است از مخارج مصرف کننده در ایالات متحده جلوگیری کند، که در ژانویه 13 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و به 649.8 میلیارد دلار رسید.