FDRA از مشاوران اقتصادی می خواهد که تعرفه های کفش را که قیمت ها را افزایش می دهد حذف کنند – اخبار کفش


ترکیبی از تورم و تعرفه های تنبیهی روی کفش، رهبران صنعت را بر آن داشته تا درخواست خود را برای تغییر افزایش دهند.

در نامه ای سرگشاده به شورای مشاوران اقتصادی، توزیع کنندگان و خرده فروشان کفش آمریکا (FDRA) رئیس و مدیر عامل اجرایی دولت بایدن، مت پریست، از شورا خواست تا به رئیس جمهور توصیه کند که تعرفه های 301 بر کالاهای مصرفی را که باعث قیمت گذاری در برخی کالاها می شوند، لغو کند. مانند کفش) به سنبله.

پریست در نامه‌ای به جارد برنشتاین نوشت: «برخی از بالاترین نرخ‌های تعرفه در کل کد تعرفه ایالات متحده مربوط به کفش‌های کم‌ارزش و کفش‌های بچه‌گانه است که به خانواده‌های طبقه کارگر ضربه می‌زند در زمانی که کمترین توان مالی را دارند.» عضو شورای مشاوران اقتصادی تعرفه های 301 به طور قابل توجهی بار خانواده ها را افزایش داده است – مالیات های پنهان بیشتری را به مبلغی که افراد و خانواده ها پرداخت می کنند اضافه می کند.

طی چند ماه گذشته، صنایع مد و کفش با دولت بایدن لابی کرده اند تا بسیاری از تعرفه های محدودکننده وضع شده توسط دولت ترامپ، از جمله بخش هایی از بخش 301 قانون تجارت 1974. در ماه اوت، FDRA ملحق شد با انجمن پوشاک و کفش آمریکا و چندین سازمان خرده‌فروشی دیگر برای تشکیل پرونده «دوست دادگاه» به دادگاه تجارت بین‌الملل ایالات متحده، با این استدلال که بر اساس بند 301 قانون تجارت، برنامه 3 تعرفه‌ها و فهرست 4A اعمال شده است. سال 1974 غیرقانونی بودند. در ماه اکتبر، FDRA نامه‌ای به کاخ سفید ارسال کرد و خواستار حذف تعرفه‌های کفش‌های کودکان و استراحت دادن به والدین در میان افزایش سریع قیمت‌های کالاهای مصرفی شد.

بر اساس داده های FDRA، قیمت کفش در حال حاضر سطوح تورمی بی سابقه ای را تجربه می کند، به طوری که قیمت کفش در ژانویه سالانه 6 درصد افزایش یافته است. این یکی از سریع ترین دستاوردها در دهه های اخیر بود. کفش های مردانه 5.1 درصد، زنان 6.8 درصد و بچه ها 6.3 درصد افزایش یافته است.

به گفته FDRA، افزایش قیمت در ژانویه نشان می دهد که قیمت کفش در طول سال 2022 به افزایش خود ادامه خواهد داد.

پریست در نامه نوشت: «خرده‌فروشان بزرگ و زنجیره‌های ملی باید هزینه‌های اضافی را به مصرف‌کنندگان خود منتقل کنند. حذف تعرفه های 301 بر روی کفش هزینه های افراد و خانواده های آمریکایی را کاهش می دهد و به مبارزه با تورم فزاینده کمک می کند.

با وجود افزایش قیمت ها، هزینه های مصرف کننده کاهش نیافته است. در سال 2021، صنعت کفش آمریکا رکورد سالانه بیش از 100 میلیارد دلار در کل هزینه را شکست. هزینه های مصرف کننده برای کفش در دسامبر 2021 نسبت به دسامبر 2020 20.5 درصد افزایش یافت. به طور کلی، فروش کفش در دسامبر باعث شد هزینه کفش در کل سال به رشد پایین 29.8 درصد در سال 2021 برسد.

پیام بگذارید