سیاست کار از راه دور Neiman Marcus Group نرخ نگهداری را افزایش می دهد – Footwear News


این بیماری همه گیر زندگی تجاری را همانطور که ما می شناسیم برای همیشه تغییر داده است.

و در حالی که بسیاری از شرکت ها برای بازگشت به دفتر انتخاب می کنند، برخی دیگر از مدل های جدید هیبریدی یا کاملاً از راه دور کار می کنند.

Neiman Marcus Group که به کارمندان اجازه می‌دهد به مدت دو سال کاملاً از راه دور کار کنند، می‌گوید این سیاست کاری انعطاف‌پذیر باعث حفظ و شادی کارکنان شده است. فروشگاه‌های زنجیره‌ای لوکس که مالک برگدورف گودمن نیز هستند، گفت که هدف آن این است که به کارمندان اجازه دهد ساعات کاری و چیدمان اداری خود را تعیین کنند تا کارایی خود را به حداکثر برسانند.

از زمان اجرای برخی از سیاست‌های کار از راه دور، نرخ گردش مالی NMG نسبت به سال 2019 20 درصد کاهش یافته است. این شرکت که در سال 2021 دارای 1200 موقعیت شغلی بود، همچنین اعلام کرد نرخ زمان استخدام – یا مدت زمانی که برای پر کردن یک موقعیت لازم است – کاهش یافته است. 32 درصد نسبت به سال 2019.

این افزایش نرخ حفظ کارکنان با توجه به یک محیط کاری عمومی که با سطوح بالای مشخصه مشخص می شود، حتی برجسته تر است استعفا. بر اساس داده های اداره آمار کار، حدود 4.3 میلیون نفر در ماه دسامبر شغل خود را با نرخ 2.9 درصد ترک کردند. تعداد افرادی که مشاغل خرده فروشی را ترک کردند در ماه دسامبر حدود 759000 نفر با نرخ 4.9٪ بود.

در حالی که هر مدلی را که برای یک کارمند کار می کند تشویق می کند، NMG همچنین در حال آماده شدن برای نقل مکان به یک دفتر یکپارچه جدید در دالاس، تگزاس است که محیط کاری ترکیبی را نیز تقویت می کند. کارمندان شرکت می توانند از هر کجا از راه دور کار کنند و زمانی که بخواهند شخصاً همکاری کنند به دفتر بیایند. برای همکاران فروشگاه، NMG یک ابزار فروش از راه دور به نام Connect ارائه می دهد که به کارگران منتخب کمک می کند از راه دور با مشتریان ارتباط برقرار کنند.

از آنجایی که وضعیت COVID-19 به طور مداوم در حال تغییر است، شرکت‌های مختلف برنامه‌های خود را برای بازگرداندن همه کارکنان به دفتر اعلام کرده و به تعویق انداخته‌اند. دیگران آینده دائمی را برای کار از راه دور یا ترکیبی پذیرفته اند. بر اساس نظرسنجی دسامبر گارتنر، که بیش از 200 مدیر اجرایی در صنایع مختلف را مورد بررسی قرار داد، 22 درصد از رهبران کسب و کار گفتند که بازگشت خود به دفتر را به تاخیر انداخته اند. 17 درصد گفتند که تعداد افراد ورود به دفاتر را کاهش داده اند و 34 درصد گفتند که تصمیمی در مورد بازگشت نگرفته اند.